MYYNTIPÄÄLLIKKÖ
Markku5

Markku Heikkilä
Myyntipäällikkö

Puh: 0400 669 200
markku.heikkila@sievi.com

AVAINASIAKASPÄÄLLIKKÖ
Pentti

Pentti Siermala
Avainasiakaspäällikkö
Turva -ja ammattijalkineet

Puh: 0400-669 206
pentti.siermala@sievi.com

KAAKKOIS-SUOMI JA ITÄ-SUOMI
Janne POHJOIS SUOMI JA SAVO pieni2

Janne Järvelä
Aluepäällikkö
Turva -ja ammattijalkineet

Puh: 0400 669 202
janne.jarvela@sievi.com

 

VARSINAIS-SUOMI JA SATAKUNTA
Petri VARSINAIS SUOMI JA SATAKUNTA pieni

Petri Paukkunen
Aluepäällikkö
Turva -ja ammattijalkineet

Puh: 0400 669 203
petri.paukkunen@sievi.com

POHJOIS-SUOMI
Toni POHJOIS SUOMI JA SAVO pieni3

Toni Karhukorpi
Aluepäällikkö
Turva -ja ammattijalkineet

Puh: 040 5166 981
toni.karhukorpi@sievi.com

KAINUU, POHJOIS-SAVO, ITÄ-SUOMI
Joonas POHJOISSAVO pieni

Joonas Toikkanen
Aluepäällikkö 
Turva- ja ammattijalkineet

Puh: 044 4881 122
joonas.toikkanen@sievi.com 

 

UUSIMAA
Jukka UUSIMAA pieni2

Jukka Uuksulainen
Aluepäällikkö
Turva -ja ammattijalkineet

Puh: 0400 669 209
jukka.uuksulainen@sievi.com

POHJANMAA, KESKI- JA ETELÄ-POHJANMAA, KESKI-SUOMI
Ville POHJANMAA JA KESKI SUOMI pieni

Ville Levy
Aluepäällikkö 
Turva -ja ammattijalkineet

Puh. 0400-669 201
ville.levy@sievi.com 

UUSIMAA
Mikko UUSIMAA pieni3

Mikko Mattila
Aluepäällikkö
Turva -ja ammattijalkineet

Puh: 044 488 1121
mikko.mattila@sievi.com

 

PIRKANMAA JA HÄME
Virpi PIRKANMAA JA HAME pieni

Virpi Nurminen
Aluepäällikkö
Turva -ja ammattijalkineet

Puh: 0400 669 205
virpi.nurminen@sievi.com

MYYNTIJOHTAJA
Teppo

Teppo Kemppainen
Myyntijohtaja

Puh: 040 547 1000
teppo.kemppainen@sievi.com

VIENTI (LÄNSI)
Niina

Niina Sillanpää
Viennin aluepäällikkö

Tel: +358 40 588 9596
niina.sillanpaa@sievi.com

VIENTI (VENÄJÄ, EESTI, LATVIA, LIETTUA)
Asiantuntija Anne Kantola

Anne Kantola

Tel: +358 44 488 1280
anne.kantola@sievi.com

Asiakaspalautukset

Puh: 044 4881 321
asiakaspalautukset@sievi.com

Vaihde/neuvonta

Puh: 08-48811
info@sievi.com

Tehtaanmyymälä

Sievi Shop
Kantolantie 8
85410 SIEVI
Aukioloajat: https://www.sievishop.fi/i/sievi/23/